Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?
Huzur Medikal
Starting from $899

iPhone 12 Pro 128Gb

Special Sale

learn more
Ecom
09-02-2023

Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Ateş ölçerher evde olması gereken en önemli medikal ürünlerden biridir. Başta yeni doğmuş bebeği ya da daha ileri yaşlarda çocuğu olan aileler olmak üzere bebek alışverişinde alınması gerekenler listesinin başında gelir. Bu ürünü almadan önce doğru karar vermek için araştırma yapmak ve kullanıcı yorumlarını da değerlendirmek gerekir. Bu yazıda size ateş ölçer nasıl kullanılır konusundan bahsedecek bilmeniz gereken detayları anlatacağız.

Her an hastalanabilecek bir yapıya sahip olan bebek ve çocuklar için ateş tehlikeli bir semptomdur. Bunun seyrinin kontrol edilmesi ve durumun ciddiyetinin anlaşılması için doğru sonuçlar veren bir ateş ölçümü yapılır. Çocuklar için riskli olan 38 derece ateş ve sonrasında doktora başvurulmalı ve gereken tedaviye ulaşılmalıdır.

Annelerin çocuğunun güvende olduğunu hissetmesi ve elindeki ateş ölçer cihazına güvenmesi ile hastalık sürecindeki uykusuz geceler, az da olsa daha rahat hale gelecektir. Ateş için evde yapılabilecek kolay çözümlerin başında, hasta olan çocuğa ılık bir duş aldırmak gelir. Sonrasında ateş tekrar tekrar kontrol edilerek, bir sağlık kuruluşuna başvurma ya da başvurmama kararı verilir.

Ateş Ölçer Kullanımı

Ateş, sık karşılaşılan ve her yaş için risk yaratabilecek bir hastalıktır. Bebek için kolay kullanımlı ve onu rahatsız etmeden ölçüm yapılabilecek bir cihazı tercih etmek en akıllı yol olacaktır. Hastalık sürecinde fazlaca huzursuz olan bebekler, ateş ölçümü sırasında da çok fazla ağlayabilir ya da ateşini ölçtürmek istemeyebilir. Bu işlemin bebeği rahatsız etmeden, hızlı bir şekilde yapılması gerekir. 

Bebekler ve çocuklar dışında, günümüzde yaşanan salgın hastalık nedeni ile ateş kontrolü çok önemli bir hal almıştır. Artık her alanda ateş kontrolü farklı cihazlar ile yapılmaktadır. Evinizde ateş ölçer hala yoksa, kısa süre içinde satın alarak hem kendinizin hem de ailenizin sağlığını kontrol altında tutabilirsiniz.

Kendinizi kötü hissettiğiniz zaman, bir sağlık kuruluşuna başvurmadan önce ateşinizin ne seviyede olduğunu bilmek, yetkili personele de doğru bilgi vermenizi sağlar. Bunun için kısa sürede ve doğru olarak tespit eden ateş ölçerler işinize yarayacaktır. Uzun süre bozulmadan kullanılabilecek ve farkı noktalardan ölçüm sağlayan ateş ölçer satın almak için Cadde Medikal online mağazasına göz atabilirsiniz. Farklı ürünler içinden, istediğiniz ateş ölçere sahip olabilirsiniz. 

 • Huzur Medikal
  Destek 24/7

  Bir uzmanla alışveriş yapın

 • Huzur Medikal
  Güvenilir Markalar

  Bir arkadaşınıza tavsiye edin

 • Huzur Medikal
  %100 Para İade

  200TL'nin üzerinde kargo ücretsiz

 • Huzur Medikal
  Güvenli Ödeme

  %100 Korumalı

Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
Huzur Medikal
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı